Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Bielice
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Wójt Gminy Bielice


ZDZISŁAW LECH TWARDOWSKI

Wójt Gminy Bielice

 

 

Zdzisław Twardowski urodził się w 1954 roku w Liniach.

Rodzice pochodzą z województwa kieleckiego. Kiedy po wojnie przyjechali na Ziemie Odzyskane otrzymali w ramach reformy rolnej 12 ha ziemi, na której gospodarzyli do 1987 roku. Ojciec walczył w oddziałach Hubala, wzięty do niewoli przez Niemców siedział na ul. Gęsiej w Warszawie, skąd uciekł. Po zamordowaniu Hubala, walczył do końca wojny w partyzantce.

Rodzeństwo to 4 siostry i brat kolejarz, pracujący w wagonowni Szczecin Dąbie.

Po ukończeniu szkoły podstawowej rozpoczął naukę w Technikum Przetwórstwa Zbożowego w Krajance, powiat Złotów. Po ukończeniu wstąpił do wojska i zaczął studiować.

W 1978r. ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Służb Kwatermistrzowskich w Poznaniu otrzymując szlify oficerskie. W 1986 roku ukończył Akademię Tytułów i Transportu w Leningradzie. W 1995 roku ukończył studia podyplomowe w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Służył w 12 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie zajmując się kwatermistrzostwem i logistyką. Brał udział w misjach pokojowych ONZ na granicy libańsko - izraelskiej. W pierwszej zmianie Polskiego kontyngentu Wojskowego w Iraku odpowiadał za zabezpieczenie żołnierzom warunków socjalno - bytowych wraz z Hieronimem Kupczykiem, który zginął 6 listopada 2003 roku.

Biegle włada językiem rosyjskim i angielskim. Zaczął uczyć się języka niemieckiego. Konkretny i skuteczny w działaniu. Posiada poświadczenie bezpieczeństwa, które upoważnia do dostępu do informacji niejawnych, oznaczonych klauzulą tajne i ściśle tajne.

Emerytowany pułkownik WP.

Żona Danuta pracuje w 12 Dywizji Zmechanizowanej jako pielęgniarka. Córka Emilia ukończyła Akademię Rolniczą i uzyskała tytuł mgr inż. Syn Marcin studiuje na I roku Wyższej Szkoły Integracji Europejskiej na wydziale Bezpieczeństwo Publiczne i Walka z Terroryzmem.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Halina Rabenda 19-12-2006 16:23:23
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Halina Rabenda 19-12-2006
Ostatnia aktualizacja: Justyna Pencarska 19-11-2008 15:02:27