Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Bielice
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Relacja z I otwartego spotkania

W dniach 2,3 i 4 października w Babinku, Nowym Chrapowie, Chabówku, Będgoszczy i Nowych Liniach  odbyły się otwarte spotkania informacyjne z udziałem przedstawiciela firmy zewnętrznej opracowującej LPR w ramach projektu pn. „Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Bielice na lata 2017-2023”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014- 2020.

Spotkanie dotyczyło zaproponowanego obszaru rewitalizacji i planowanych na nim przedsięwzięć. Udział w nim wzięli m.in. Wójt Gminy Bielice Zdzisław Lech Twardowski, Sekretarz Kamela Wilczyńska, przedstawiciele zespołu ds. wdrażania projektu, radni, sołtysi, mieszkańcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń.

Pierwszym punktem spotkań było zapoznanie obecnych osób z pojęciem rewitalizacji i założeniami Lokalnego Programu Rewitalizacji.

Głównym tematem spotkania było omówienie i wypełnienie ankiet, które służyć mają wykonaniu diagnozy pogłębionej. Ekspert zewnętrzny podpowiedział, jak je uzupełnić, podsunęli pomysły na działania rewitalizacyjne w wyznaczonym obszarze. Jednak to sami obecni zdecydują, czy są zainteresowani wzięciem udziału we wspólnym procesie opracowywania Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Bielice.

Uzupełnienie ankiety zajmuje ok 10 minut. To czas, który warto zainwestować w przyszłość swoją i swoich bliskich. W związku z tym zachęcamy do składania ankiet a także czynnego udziału w procesie tworzenia lokalnego programu. Dokument ten ma pomóc w stworzeniu programu z którego będą Państwo korzystać, bo jak podkreślano wcześniej nie jest dokument dla urzędników, a dla Was, ludzi mieszkających i działających w naszej gminie. Ma ułatwić życie, poprawić jego jakość a przede wszystkim pobudzić do działania, poprawić warunki społeczne, ekonomiczne czy gospodarcze. Uzupełnione ankiety składać można do 16 października 2017 r.

Gorąco zachęcamy wszystkich i każdego z osobna do zainteresowania się tematem rewitalizacji w Gminie Bielice.

Szczegółowe informacje o projekcie można uzyskać w siedzibie Urzędu Gminy w Bielicach, ul. Niepokalanej 34, pok. nr 11, tel. (091) 56-44-235, http://www.bielice.com.pl zakładka REWITALIZACJA

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Joanna Szewczyk 10-10-2017 09:46:20
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Joanna Szewczyk 10-10-2017
Ostatnia aktualizacja: Joanna Szewczyk 10-10-2017 09:46:20