Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Bielice
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Projekt uchwały w sprawie upoważnienia Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielicach do prowadzenia postępowania w sprawach przyznawania świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy Bielice

Projekt

UCHWAŁA NR……………

RADY GMINY BIELICE

z dnia 14 września 2015 r.

w sprawie upoważnienia Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielicach do prowadzenia postępowania w sprawach przyznawania świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy Bielice

 

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2013 r. poz. 594 ze zm.) oraz art. 90m ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2004 r., Nr 256, poz. 2572 ze zm.) Rada Gminy Bielice uchwala, co następuje:

§ 1.

Upoważnia się Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielicach do prowadzenia postępowania w sprawach przyznawania świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy Bielice.

 

§ 2.

Wykonanie uchwały powierza się Kierownikowi Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielicach.

 

§ 3.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

 

Uzasadnienie

Dotychczas sprawami z zakresu pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zajmował się Urząd Gminy Bielice, a decyzje wydawał Wójt Gminy Bielice.

Nowelizacja ustawy o systemie oświaty z dnia 22 stycznia 2010 r. wprowadziła zapis umożliwiający prowadzenie tych zadań przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Większość osób korzystających z tej formy pomocy materialnej, to osoby korzystające ze świadczeń pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych, alimentacyjnych i dodatków mieszkaniowych. Przekazanie prowadzenia zadania z zakresu pomocy materialnej o charakterze socjalnym do Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielicach uprości procedury związane z udzielaniem tej formy pomocy.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Paula Ziemiańska 08-09-2015 12:29:40
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Paula Ziemiańska 08-09-2015
Ostatnia aktualizacja: Paula Ziemiańska 08-09-2015 12:29:40