Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Bielice
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Kadencja VII

ZDZISŁAW LECH TWARDOWSKI

Wójt Gminy Bielice

 

 

Zdzisław Twardowskiurodził się w 1954 roku w Pyrzycach.

Rodzice pochodzą z województwa kieleckiego. Kiedy po wojnie przyjechali na Ziemie Odzyskane otrzymali w ramach reformy rolnej 12 ha ziemi, na której gospodarzyli do 1987 roku. Ojciec walczył w oddziałach Hubala, wzięty do niewoli przez Niemców siedział na ul. Gęsiej w Warszawie, skąd uciekł. Po zamordowaniu Hubala, walczył do końca wojny w partyzantce.

Rodzeństwo to 4 siostry i brat kolejarz, pracujący w wagonowni Szczecin Dąbie.

Po ukończeniu szkoły podstawowej rozpoczął naukę w Technikum Przetwórstwa Zbożowego w Krajance, powiat Złotów. Po ukończeniu wstąpił do wojska i zaczął studiować.

W 1978r. ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Służb Kwatermistrzowskich w Poznaniu otrzymując szlify oficerskie. W 1986 roku ukończył Akademię Tytułów i Transportu w Leningradzie. W 1995 roku ukończył studia podyplomowe w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Służył w 12 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie zajmując się kwatermistrzostwem i logistyką. Brał udział w misjach pokojowych ONZ na granicy libańsko - izraelskiej. W pierwszej zmianie Polskiego kontyngentu Wojskowego w Iraku odpowiadał za zabezpieczenie żołnierzom warunków socjalno - bytowych wraz z Hieronimem Kupczykiem, który zginął 6 listopada 2003 roku.

Biegle włada językiem rosyjskim i angielskim. Zaczął uczyć się języka niemieckiego. Konkretny i skuteczny w działaniu. Posiada poświadczenie bezpieczeństwa, które upoważnia do dostępu do informacji niejawnych, oznaczonych klauzulą tajne i ściśle tajne.

Emerytowany pułkownik WP.

Żona Danuta pracuje w 12 Brygadzie Zmechanizowanej jako pielęgniarka. Córka Emilia ukończyła Akademię Rolniczą i uzyskała tytuł mgr inż. Syn Marcin ukończył studia na wydziale Bezpieczeństwa Publicznego i Walki z Terroryzmem. 

 

 W 2009 r. przyznano mu statuetkę zasłużony dla Ziemi Pyrzyckiej.

W 2010 r. odznaczony Honorową Odznaką za zasługi dla Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 W 2011 r. postanowieniem Prezydenta RP odznaczony Gwiazdą IRAKU.

W 2012 roku decyzją Ministra Obrony Narodowej otrzymał Status WETERANA za udział w misjach pokojowych w ramach ONZ oraz udział we współczesnych Wojnach.


W wyborach samorządowych w 2006 roku wystartował z Obywatelskiego Komitetu Wyborczego, w 2010 roku z listy PSL i wspierał go Obywatelski Komitet Wyborczy, który wprowadził do Rady Gminy 5 Radnych.
Aktualnie rozpoczął współpracę z dwoma Komitetami Wyborczymi i oczekuje decyzji Zarządu Gminnego PSL. Zarząd Gminny PSL nie udzielił mu rekomendacji na kandydata w wyborach do organów wykonawczych w 2014 r. Zamierza utworzyć Komitet Wyborczy Wyborców i z KWW ubiegać się o kolejną reelekcję.

W listopadzie 2014 r. wygrał w I turze wyborów pokonując troje kandydatów. Za wystartowanie z KKW bez zgody władz PSL w listopadzie 2014 roku został wykluczony z PSL wraz z dwoma swoimi kolegami. 

W ostatnim czasie Urząd Gminy Bielice odwiedził Dowódca 12 SZCZECIŃSKIEJ DYWIZJI ZMECHANIZOWANEJ p. gen. dyw. Marek MECHRZYŃSKI. Celem wizyty było omówienie spraw dotyczących pomocy oddziałów dywizji w organizacji Święta Plonów w sołectwie Linie w dniu 29 sierpnia br. Z okazji 70 lat Służby 12 DZ na Pomorzu Zachodnim D-ca wręczył p. Wójtowi pamiątkowy medal  oraz list gratulacyjny. Jest to drugi medal, który p. Wójt otrzymał od Dowódcy 12 DZ. Pierwszy otrzymał z okazji 65 lecia powstania 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, od ówczesnego Dowódcy p. gen. dyw. Marka TOMASZYCKIEGO. 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Joanna Szewczyk 05-12-2014 10:57:31
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Joanna Szewczyk 05-12-2014
Ostatnia aktualizacja: Joanna Szewczyk 13-07-2015 10:03:38