Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Bielice
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

INFORMACJA DLA STUDENTÓW PRZYJĘTYCH NA PIERWSZY ROK DZIENNYCH STUDIÓW MAGISTERSKICH W ROKU AKADEMICKIM 2010/2011

INFORMACJA DLA STUDENTÓW PRZYJĘTYCH NA PIERWSZY ROK DZIENNYCH STUDIÓW MAGISTERSKICH W ROKU AKADEMICKIM 2010/2011
            Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Szczecinie Jednostka Gospodarcza Zasobu w Myśliborzu informuje, że w dniu 4 marca 2010r. pomiędzy agencją Nieruchomości Rolnych a Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości zostało podpisane porozumienie o współuczestnictwie Agencji w realizacji IX edycji „Programu Stypendiów Pomostowych 2010/2011”. Agencja, podobnie jak w latach ubiegłych uczestniczy w Programie jako organizator wstępnej rekrutacji kandydatów do otrzymania stypendiów.
            Nabór kandydatów na stypendium przeprowadzony zostanie wg zasad określonych w „Regulaminie przyznawania i przekazywania stypendiów pomostowych dla studentów w roku akademickim 2010/2011 (Segment IA)”.
            Do ubiegania się o stypendium uprawniony jest maturzysta, który ukończył szkołę ponadgimnazjalną w 2010 roku i który spełnia łącznie następujące kryteria:
1.      został przyjęty na pierwszy rok dziennych studiów magisterskich realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym, w polskiej państwowej uczelni mającej uprawnienia do przyznawania tytułu magistra;
2.      jest dzieckiem byłych pracowników ppgr, którzy byli zatrudnieni w tych gospodarstwach na podstawie umowy o pracę w okresie co najmniej 3 lata;
3.      mieszka na terenach wiejskich lub w mieście do 20 tyś. mieszkańców; 
4.      pochodzi z rodziny, w której dochód w przeliczeniu na osobę nie przekracza 922 zł ( lub 1054 zł , gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności);
5.      osiągnął na egzaminie maturalnym liczbę punktów nie niższa niż 90 ( liczonych zgodnie z algorytmem zamieszczonym w załączniku nr 1 do Regulaminu uczeń samodzielnie oblicza liczbę punktów i wpisuje ją do wniosku).
Stypendium pomostowe przyznawane jest na okres pierwszego roku dziennych studiów magisterskich. Roczna kwota stypendium wynosi 5 000 zł i przekazywana jest w 10 miesięcznych ratach, od października do lipca, w wysokości 500 zł każda, na indywidualne konto stypendysty.
Stypendium przyznaje Komisja Stypendialna, powołana przez Zarząd FEP. Do obowiązków Agencji, jako współorganizatora, należy wstępna rekrutacja kandydatów do Programu, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie.
Kandydat, po przyjęciu na studia, składa w Oddziale Terenowym ANR w Szczecinie wniosek o stypendium, oświadczenie o sytuacji rodzinnej i materialnej wraz z załącznikami, kopią zawiadomienia o przyjęciu na studia oraz kopią świadectwa dojrzałości – w nieprzekraczalnym terminie do 13 sierpnia 2010r.
Lista stypendystów zostanie ogłoszona przez FEP do 30 września b.r.     
Materiały można pobrać ze strony internetowej http://www.stypendia-pomostowe.pl lub w Ośrodku Pomocy Społecznej w Bielicach.
Wójt Gminy Bielice
Zdzisław Lech Twardowski

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Joanna Szewczyk 18-05-2010 10:20:24
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Joanna Szewczyk 14-05-2010
Ostatnia aktualizacja: Joanna Szewczyk 18-05-2010 10:20:24