Wójt Gminy Bielice


ZDZISŁAW LECH TWARDOWSKI

Wójt Gminy Bielice

 

 

Zdzisław Twardowski urodził się w 1954 roku w Liniach.

Rodzice pochodzą z województwa kieleckiego. Kiedy po wojnie przyjechali na Ziemie Odzyskane otrzymali w ramach reformy rolnej 12 ha ziemi, na której gospodarzyli do 1987 roku. Ojciec walczył w oddziałach Hubala, wzięty do niewoli przez Niemców siedział na ul. Gęsiej w Warszawie, skąd uciekł. Po zamordowaniu Hubala, walczył do końca wojny w partyzantce.

Rodzeństwo to 4 siostry i brat kolejarz, pracujący w wagonowni Szczecin Dąbie.

Po ukończeniu szkoły podstawowej rozpoczął naukę w Technikum Przetwórstwa Zbożowego w Krajance, powiat Złotów. Po ukończeniu wstąpił do wojska i zaczął studiować.

W 1978r. ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Służb Kwatermistrzowskich w Poznaniu otrzymując szlify oficerskie. W 1986 roku ukończył Akademię Tytułów i Transportu w Leningradzie. W 1995 roku ukończył studia podyplomowe w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Służył w 12 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie zajmując się kwatermistrzostwem i logistyką. Brał udział w misjach pokojowych ONZ na granicy libańsko - izraelskiej. W pierwszej zmianie Polskiego kontyngentu Wojskowego w Iraku odpowiadał za zabezpieczenie żołnierzom warunków socjalno - bytowych wraz z Hieronimem Kupczykiem, który zginął 6 listopada 2003 roku.

Biegle włada językiem rosyjskim i angielskim. Zaczął uczyć się języka niemieckiego. Konkretny i skuteczny w działaniu. Posiada poświadczenie bezpieczeństwa, które upoważnia do dostępu do informacji niejawnych, oznaczonych klauzulą tajne i ściśle tajne.

Emerytowany pułkownik WP.

Żona Danuta pracuje w 12 Dywizji Zmechanizowanej jako pielęgniarka. Córka Emilia ukończyła Akademię Rolniczą i uzyskała tytuł mgr inż. Syn Marcin studiuje na I roku Wyższej Szkoły Integracji Europejskiej na wydziale Bezpieczeństwo Publiczne i Walka z Terroryzmem.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Halina Rabenda 19-12-2006 16:23:23
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Halina Rabenda 19-12-2006
Ostatnia aktualizacja: Justyna Pencarska 19-11-2008 15:02:27