Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Bielice
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Projekt uchwały w sprawie upoważnienia Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielicach do prowadzenia postępowania w sprawach przyznawania świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy Bielice

Projekt

UCHWAŁA NR……………

RADY GMINY BIELICE

z dnia 14 września 2015 r.

w sprawie upoważnienia Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielicach do prowadzenia postępowania w sprawach przyznawania świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy Bielice

 

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2013 r. poz. 594 ze zm.) oraz art. 90m ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2004 r., Nr 256, poz. 2572 ze zm.) Rada Gminy Bielice uchwala, co następuje:

§ 1.

Upoważnia się Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielicach do prowadzenia postępowania w sprawach przyznawania świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy Bielice.

 

§ 2.

Wykonanie uchwały powierza się Kierownikowi Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielicach.

 

§ 3.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

 

Uzasadnienie

Dotychczas sprawami z zakresu pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zajmował się Urząd Gminy Bielice, a decyzje wydawał Wójt Gminy Bielice.

Nowelizacja ustawy o systemie oświaty z dnia 22 stycznia 2010 r. wprowadziła zapis umożliwiający prowadzenie tych zadań przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Większość osób korzystających z tej formy pomocy materialnej, to osoby korzystające ze świadczeń pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych, alimentacyjnych i dodatków mieszkaniowych. Przekazanie prowadzenia zadania z zakresu pomocy materialnej o charakterze socjalnym do Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielicach uprości procedury związane z udzielaniem tej formy pomocy.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Paula Ziemiańska 08-09-2015 12:29:40
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Paula Ziemiańska 08-09-2015
Ostatnia aktualizacja: Paula Ziemiańska 08-09-2015 12:29:40