Kadencja VII

ZDZISŁAW LECH TWARDOWSKI

Wójt Gminy Bielice

 

 

Zdzisław Twardowskiurodził się w 1954 roku w Pyrzycach.

Rodzice pochodzą z województwa kieleckiego. Kiedy po wojnie przyjechali na Ziemie Odzyskane otrzymali w ramach reformy rolnej 12 ha ziemi, na której gospodarzyli do 1987 roku. Ojciec walczył w oddziałach Hubala, wzięty do niewoli przez Niemców siedział na ul. Gęsiej w Warszawie, skąd uciekł. Po zamordowaniu Hubala, walczył do końca wojny w partyzantce.

Rodzeństwo to 4 siostry i brat kolejarz, pracujący w wagonowni Szczecin Dąbie.

Po ukończeniu szkoły podstawowej rozpoczął naukę w Technikum Przetwórstwa Zbożowego w Krajance, powiat Złotów. Po ukończeniu wstąpił do wojska i zaczął studiować.

W 1978r. ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Służb Kwatermistrzowskich w Poznaniu otrzymując szlify oficerskie. W 1986 roku ukończył Akademię Tytułów i Transportu w Leningradzie. W 1995 roku ukończył studia podyplomowe w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Służył w 12 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie zajmując się kwatermistrzostwem i logistyką. Brał udział w misjach pokojowych ONZ na granicy libańsko - izraelskiej. W pierwszej zmianie Polskiego kontyngentu Wojskowego w Iraku odpowiadał za zabezpieczenie żołnierzom warunków socjalno - bytowych wraz z Hieronimem Kupczykiem, który zginął 6 listopada 2003 roku.

Biegle włada językiem rosyjskim i angielskim. Zaczął uczyć się języka niemieckiego. Konkretny i skuteczny w działaniu. Posiada poświadczenie bezpieczeństwa, które upoważnia do dostępu do informacji niejawnych, oznaczonych klauzulą tajne i ściśle tajne.

Emerytowany pułkownik WP.

Żona Danuta pracuje w 12 Brygadzie Zmechanizowanej jako pielęgniarka. Córka Emilia ukończyła Akademię Rolniczą i uzyskała tytuł mgr inż. Syn Marcin ukończył studia na wydziale Bezpieczeństwa Publicznego i Walki z Terroryzmem. 

 

 W 2009 r. przyznano mu statuetkę zasłużony dla Ziemi Pyrzyckiej.

W 2010 r. odznaczony Honorową Odznaką za zasługi dla Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 W 2011 r. postanowieniem Prezydenta RP odznaczony Gwiazdą IRAKU.

W 2012 roku decyzją Ministra Obrony Narodowej otrzymał Status WETERANA za udział w misjach pokojowych w ramach ONZ oraz udział we współczesnych Wojnach.


W wyborach samorządowych w 2006 roku wystartował z Obywatelskiego Komitetu Wyborczego, w 2010 roku z listy PSL i wspierał go Obywatelski Komitet Wyborczy, który wprowadził do Rady Gminy 5 Radnych.
Aktualnie rozpoczął współpracę z dwoma Komitetami Wyborczymi i oczekuje decyzji Zarządu Gminnego PSL. Zarząd Gminny PSL nie udzielił mu rekomendacji na kandydata w wyborach do organów wykonawczych w 2014 r. Zamierza utworzyć Komitet Wyborczy Wyborców i z KWW ubiegać się o kolejną reelekcję.

W listopadzie 2014 r. wygrał w I turze wyborów pokonując troje kandydatów. Za wystartowanie z KKW bez zgody władz PSL w listopadzie 2014 roku został wykluczony z PSL wraz z dwoma swoimi kolegami. 

W ostatnim czasie Urząd Gminy Bielice odwiedził Dowódca 12 SZCZECIŃSKIEJ DYWIZJI ZMECHANIZOWANEJ p. gen. dyw. Marek MECHRZYŃSKI. Celem wizyty było omówienie spraw dotyczących pomocy oddziałów dywizji w organizacji Święta Plonów w sołectwie Linie w dniu 29 sierpnia br. Z okazji 70 lat Służby 12 DZ na Pomorzu Zachodnim D-ca wręczył p. Wójtowi pamiątkowy medal  oraz list gratulacyjny. Jest to drugi medal, który p. Wójt otrzymał od Dowódcy 12 DZ. Pierwszy otrzymał z okazji 65 lecia powstania 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, od ówczesnego Dowódcy p. gen. dyw. Marka TOMASZYCKIEGO. 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Joanna Szewczyk 05-12-2014 10:57:31
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Joanna Szewczyk 05-12-2014
Ostatnia aktualizacja: Joanna Szewczyk 13-07-2015 10:03:38