ZDZISŁAW LECH TWARDOWSKI

Wójt Gminy Bielice

 

 

Zdzisław Twardowskiurodził się w 1954 roku w Pyrzycach.

Rodzice pochodzą z województwa kieleckiego. Kiedy po wojnie przyjechali na Ziemie Odzyskane otrzymali w ramach reformy rolnej 12 ha ziemi, na której gospodarzyli do 1987 roku. Ojciec walczył w oddziałach Hubala, wzięty do niewoli przez Niemców siedział na ul. Gęsiej w Warszawie, skąd uciekł. Po zamordowaniu Hubala, walczył do końca wojny w partyzantce.

Rodzeństwo to 4 siostry i brat kolejarz, pracujący w wagonowni Szczecin Dąbie.

Po ukończeniu szkoły podstawowej rozpoczął naukę w Technikum Przetwórstwa Zbożowego w Krajance, powiat Złotów. Po ukończeniu wstąpił do wojska i zaczął studiować.

W 1978r. ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Służb Kwatermistrzowskich w Poznaniu otrzymując szlify oficerskie. W 1986 roku ukończył Akademię Tytułów i Transportu w Leningradzie. W 1995 roku ukończył studia podyplomowe w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Służył w 12 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie zajmując się kwatermistrzostwem i logistyką. Brał udział w misjach pokojowych ONZ na granicy libańsko - izraelskiej. W pierwszej zmianie Polskiego kontyngentu Wojskowego w Iraku odpowiadał za zabezpieczenie żołnierzom warunków socjalno - bytowych wraz z Hieronimem Kupczykiem, który zginął 6 listopada 2003 roku.

Biegle włada językiem rosyjskim i angielskim. Zaczął uczyć się języka niemieckiego. Konkretny i skuteczny w działaniu. Posiada poświadczenie bezpieczeństwa, które upoważnia do dostępu do informacji niejawnych, oznaczonych klauzulą tajne i ściśle tajne.

Emerytowany pułkownik WP.

Żona Danuta pracuje w 12 Brygadzie Zmechanizowanej jako pielęgniarka. Córka Emilia ukończyła Akademię Rolniczą i uzyskała tytuł mgr inż. Syn Marcin ukończył studia I stopnia w Wyższej Szkoły Integracji Europejskiej na wydziale Bezpieczeństwo Publiczne i Walka z Terroryzmem. Obecnie rozpoczął studia II stopnia w tym samym kierunku na Uniwersytecie Szczecińskim.

 

 W 2009 r. przyznano mu statuetkę zasłużony dla Ziemi Pyrzyckiej.

W 2010 r. odznaczony Honorową Odznaką za zasługi dla Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 W 2011 r. postanowieniem Prezydenta RP odznaczony Gwiazdą IRAKU.

W 2012 roku decyzją Ministra Obrony Narodowej otrzymał Status WETERANA za udział w misjach pokojowych w ramach ONZ oraz udział we współczesnych Wojnach.


W wyborach samorządowych w 2006 roku wystartował z Obywatelskiego Komitetu Wyborczego, w 2010 roku z listy PSL i wspierał go Obywatelski Komitet Wyborczy, który wprowadził do Rady Gminy 5 Radnych.
Aktualnie rozpoczął współpracę z dwoma Komitetami Wyborczymi i oczekuje decyzji Zarządu Gminnego PSL. Zarząd Gminny PSL nie udzielił mu rekomendacji na kandydata w wyborach do organów wykonawczych w 2014 r. Zamierza utworzyć Komitet Wyborczy Wyborców i z KWW ubiegać się o kolejną reelekcję.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Joanna Szewczyk 20-12-2010 14:33:34
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Joanna Szewczyk 20-12-2010
Ostatnia aktualizacja: Joanna Szewczyk 18-07-2014 09:25:18